50 000 vašich kliknutí se mění na cihly zámkové dlažby pro vozíčkáře. Děkujeme

zbb.jpg

Zdroj: (zbb.cz)

O víkendu se nám díky vaší pomoci podařilo dokončit další dlouhodobější projekt. Po desetihaléřích za každé vaše kliknutí jsme shromáždili plánovaných pět tisíc na nákup zámkové dlažby na dokončení hlavního vchodu Centra bez bariér v novopackém klášteře. Vaše pozornost umožní koupit pět set kusů z potřebných deseti tisíc. Další lidé poslali peníze přímo na účet Centru bez bariér.

Reklama, která pomáhá

„Jsem za tento projekt strašně rád, bylo velké štěstí, že jsme se ho mohli účastnit. Je to, jako když se staví chrám, cihla po cihle. A tohle byl začátek té stavby. Navíc se nám čas od času objeví na účtu sto nebo pět set korun, bývá to tak jednou týdně. I to je pro nás velká pomoc,“ řekl zakladatel bezbariérového centra v Nové Pace Josef Fučík. Ten je sám po tragickém skoku do mělké vody od pětatřiceti let upoutaný na vozík.

Dobrá Věc nyní připravuje předání cihel zámkové dlažby bezbariérovému centru. O předání vás budeme samozřejmě informovat v článku, který zveřejníme po předání daru.

Na kdy se tedy plánuje výstavba bezbariérového vchodu do budovy Centra bez bariér? „Čekáme s vydlážděním prostranství na jaro. Máme teď i s penězi od Dobré Věci zhruba dvacet procent potřebné částky. Pak budeme ještě muset udělat najížděcí rampu,“ plánuje další kroky Fučík.

Novopacký klášter je nyní útočištěm sto padesáti lidí s vážnými tělesnými i duševními problémy.

V současnosti se tam o ně stará čtyřicet pracovníků v bezbariérových bytech, stacionáři a v chráněných dílnách. A snaží se, aby se mohli vrátit do běžného života. Dalším lidem půjčují zdravotní pomůcky a radí, jak se se situací vyrovnat.

„Je spousta lidí, kteří se na vozík dostanou. Ať už po úrazu, nebo kvůli nemoci či stáří. Nikde se o nich moc nepíše, protože to není atraktivní téma. Podanou pomocnou ruku velmi ocení,“ dodává Fučík.

Na opravu vchodu lze samozřejmě přispět i přímo. Peníze můžete poslat na účet sdružení 78-8511550297/0100 u KB Nová Paka.

A my samozřejmě pokračujeme v chystání dalších projektů. Ať už to jsou jednotlivé předměty, nebo větší pomoc. S námi můžete pomáhat jedním klikem. A už jste dokázali udělat radost spoustě lidem, dětem i pejskům v nouzi. Děkujeme.

Autor: (red)

Reklama, která pomáhá

 
 

Mohlo by vás zajímat


Vyrobte netradiční dárek pro vaše blízké

Datum: 17.11.2016
Vánoce jsou za dveřmi a Vám stále chybí pár drobností pro své blízké. Zkuste si vyrobit mýdlo. Budete mít netradiční dárek, který ale jistě potěší. A proč mýdlo nekoupit? Průmyslově...
více...

Touží vaše díte na Vánoce po živém dárku?

Datum: 16.11.2016
Vánoce se nezadržitelně blíží a spousta rodičů uvažuje o živém dárku pod stromeček. Jste zodpovědnými rodiči a snažíte se vést k zodpovědnosti i své děti, ale pak přijdou Vánoce...
více...

Vánoční perníčky

Datum: 14.11.2016
I když není na žádné jiné cukroví čas, na perníčky si ho vždycky udělám. Díky nim dostane byt takovou tu typickou vůni, která se rozplyne po celém domě. S perníčkama pro mne Vánoce...
více...