Anna Hille, vyslankyně dětí z planety Merkur

Anna Hille.JPG

Zdroj: redakce

Anna Hille je praneteří jednoho z vynálezců slavné stavebnice Merkur. A slabost pro dětský svět má v krvi. Zorganizovala už řadu dobročinných projektů, které potěšily stovky malých pacientů. Nejnověji shání peníze na přestavbu oddělení ORL Dětské nemocnice v Brně.

Reklama, která pomáhá

Hrála jste si jako malá s Merkurem?
Paradoxně vůbec. Teta mi to zakazovala. Ale někde v sobě to mám. Dětský svět mě přitahuje. Proto jsem taky založila občanské sdružení Adam dětem.

Proč zrovna Adam?
Původně jsem chtěla, aby se sdružení jmenovalo Adamie. To je chlapeček ze severských pohádek. Ale nakonec jsem uznala, že tady ho nikdo nezná. A protože se zrovna našemu grafikovi narodil syn Adam, rozhodla jsem se pro název Adam dětem.

A co už Adam dětem přinesl?
Kromě jiného spoustu českých hraček. Spolupracujeme se studenty medicíny, kteří jezdí na stáže do dětských oddělení v zahraničí. Přibalí si sebou také zavazadlo plné pastelek, omalovánek a plyšáků. Už jsme takto potěšili děti třeba v Egyptě, Brazílii, Rusku a v Thajsku. Ony nám pak za to namalují obrázky, které dáváme do našeho kalendáře. Sehnali jsme pro ně už tisíce hraček.

Jaké jsou jejich reakce?
Mají radost. Ale někdy se i diví. Jednou jsme poslali do Afriky omalovánky od Josefa Lady. Na jednom z obrázků byl vodník. A děti si kvůli tomu myslely, že tu žijí zelení lidé. Hlavní smysl však je ten, aby se malí pacienti dostali do psychické pohody. Pak se i lépe uzdravují. Na to také cílí náš největší projekt, který teď chystáme s Dětskou nemocnicí Brno.

Co to bude?
Kompletně přebudujeme oddělení ORL. Bude to ve filmovém stylu, budou tam třeba režisérské židličky, filmový pás jako nástěnka přes stěny, hvězdy slávy na podlaze. Celkem si to vyžádá milion tři sta tisíc korun. Ale bude to stát za to, myslím, že to dětem pobyt v nemocnici velmi zpříjemní.

Proč jste se rozhodla pomáhat zrovna nemocnici v Brně?
Je pravda, že původem jsem z východočeské Police nad Metují, kde vznikla i už zmiňovaná stavebnice. Ale maminka byla z Brna. Otec jí před pětatřiceti lety splnil přání, abychom se tam přestěhovali. Žiji teď tedy v tomto městě i se svými dvěma dětmi.

Kde na projekt vezmete peníze?
Máme rozjednaného velkého sponzora, stavební firmu, se kterou už delší dobu spolupracujeme. Uvažují, že by do charitativní dražby na tento projekt věnovali byt. Snad se to podaří, dokumentaci už máme hotovou. Nevzdám to. Jsem ve znamení berana a ti jsou zvyklí bojovat.

Co ještě máte v plánu?
Jsme vděční za každý nápad. Sháníme sponzory, kteří se nebojí kreativity. Každý se na naše výsledky může podívat na stránkách adamdetem.cz

Autor: Zbyněk Vičar

Reklama, která pomáhá

 
 

Mohlo by vás zajímat


Jitka Čvančarová pomáhá lidem, které mají kůži křehkou jak motýlí křídla

Datum: 04.03.2013
Neznají den bez bolesti. Kvůli vzácné genetické poruše jim praská kůže, jak kdyby byla z motýlích křídel, tělo jim pokrývají rány. Podle toho také pacienti a jejich blízcí přejmenovali odbornou...
více...