Asistenční pes od Járy Cimrmana

helppes.jpg

Zdroj: (www.helppes.cz)

Jára Cimrman se podílí na výcviku již šestého psího pomocníka. „Můžete o tom vést diskuzi, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat.“

Reklama, která pomáhá

V úterý 1. dubna 2014 od 19:00 se v Žižkovském divadle Járy Cimrmana odehrálo benefiční představení „Švestka pro Helppes“. Zakoupením vstupenky na toto představení diváci přispěli na výcvik dalšího psího pomocníka. Asistenční a signální psi pro lidi s různými typy handicapů nejsou dotováni státem.

Žadatelé o psího pomocníka jsou tedy pro možnost získání takovéto živé kompenzační pomůcky plně závislí na dárcích, sponzorech, grantových řízeních, výtěžcích veřejné sbírky, zasílání dárcovských SMS a také výtěžku benefičních akcí, jako je právě tato.

A jelikož „My víme, co děláme“ a „Český národ je prosíravý“, bylo díky divákům tohoto konkrétního představení, předáno neziskové organizaci Helppes – Centru výcviku psů pro postižené o.p.s. 64.800,- korun, které budou použity na speciální výcvik psího asistenta.

Díky letošní novince v této již tradiční „Cimrmanovsko-Helppsí“ benefiční akci výtěžek z představení ještě vzroste. Do společného projektu ŽDJC a o.p.s. Helppes se zapojila Nadace Divoké husy, která výtěžek navýší. Ve dnech 29. 3. – 11. 4. 2014 probíhá, pro tento projekt, veřejná sbírka, která byla nadací vyhlášena.

Autor: (Veronika Paldusová)

Reklama, která pomáhá