Chcete dítě a nejde to? Poraďte se s nejlepšími odborníky na unikátním setkání

1149586_25894434.jpg

Zdroj: sxc.hu

Na brněnském výstavišti se v sobotu 15.6. koná unikátní akce. Celodenní seminář FOR FERTILITY o asistované reprodukce a léčbě neplodnosti v České republice, který je určený úplně pro každého. Ale především pro všechny ženy,  které touží po miminku a nemohou otěhotnět.

Reklama, která pomáhá

Magdalena Cogbill pochází ze Slavkova u Brna, ale žije ve Spojených státech amerických. Před osmi lety se ukázalo, že i když jsou oba s manželem zdraví, má problémy s otěhotněním. Začala se tedy zajímat o možnosti léčby neplodnosti. Nakonec jí pomohli lékaři v Brně.

„V roce 2005 jsme začali s umělým oplodněním. První úspěch ale přišel až v roce 2008, kdy jsme už v naprosté zoufalosti požádali na brněnské klinice Reprofit o léčbu za pomoci náhradní matky, kterou jsme přivezli s sebou. V roce 2009 se nám pak narodila první dcera,“ popsala žena složitou cestu za svým životním štěstím. Po čase se pak manželé rozhodli pro druhé dítě. To se narodilo před rokem a půl již přímo paní Magdaleně.

Podobných příběhů počítají lékaři v České republice na stovky. Celosvětové údaje mluví o tom, že jeden ze šesti párů řeší problémy s plodností. „Příčiny neplodnosti jsou z dvaceti až třiceti procent na straně muže, z dvaceti až pětatřiceti procent na straně ženy a až za čtyřicet procent případů neplodnosti mohou příčiny u obou,“ uvedl vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc Štěpán Machač.

Medicína ovšem už natolik pokročila, že se od narození prvních dětí ze zkumavky výrazně zvýšila pravděpodobnost úspěchu léčby. Jen v České republice nyní existuje 42 center asistované reprodukce. Přes množství informací je někdy složité se v nich zorientovat. Ženy a páry, které se mají problémy s otěhotněním, se nyní mohou dozvědět maximum informací na jednom místě. V sobotu 15. června na brněnském výstavišti.

„Najít všechny potřebné informace například přes internet je nejen časově náročné, ale může být také zavádějící. Každý neplodný pár potřebuje řešit svou situaci jinak a mít možnost promluvit s odborníky na jednom místě v jeden den je efektivnější a hlavně osobnější,“ uvedla majitelka pořádající firmy DOING THE BEST Jana Lunerová.

Na semináři, který začíná v deset hodin dopoledne, se návštěvníci dozvědí například informace o příčinách neplodnosti, úhradě pojišťoven nebo o tom, co je třeba zvážit před výběrem konkrétní kliniky. Mimořádným hostem FOR FERTILITY bude i profesor Ladislav Pilka, který u nás před třiceti lety přivedl na svět první dítě ze zkumavky.

Název akce: FOR FERTILITY
Místo konání: V pavilónu P v areálu BVV v Brně
Termín: sobota 15.6. od 10:00, přednášky končí v 17:00
Vstupné: 250 korun
Program: www.forfertility.com

 

Autor: (ewi)

Reklama, která pomáhá