Dobrý výživový poradce: Jak ho najít?

1167998_85423922.jpg

Zdroj: sxc.hu

Nejspíš si říkáte, že je ještě před lety nikdo nepotřeboval, tak proč tolik povyku. Jenže před lety nebyl problém obezity v České republice tolik rozšířený. Stravujeme se špatně a mnohdy nemáme sílu na to něco změnit, nebo poznat, v čem děláme chybu. Od toho tu je výživový poradce, který vás vrátí na správnou cestu. Jenže jak ho najít?

Reklama, která pomáhá

Nemusí to být ani o neustálém přibírání. Problémy s výživou mají i hubení lidé, kteří žijí pod neustálým tlakem a špatné stravovací návyky mají špatný vliv na jejich zdraví a kondici. Lidí, kteří se ale potýkají s nadváhou, je samozřejmě více. Pokud i vy patříte mezi věčné dietáře a své tělo trápíte neúspěšnými pokusy, jak shodit nějaké to kilo, možná by jste se měli po výživovém poradci přece jen poohlédnout.

Pokud jste se odhodlali a chcete změnit svůj jídelníček na plnohodnotný a výživný, připravte se, že vás to bude stát spoustu sil, času a také peněz. Kromě toho budete muset být opravdu upřímní, a to nejen k sobě, ale také k odborníkovi, ke kterému budete chodit.

A jak ho najít? Rozhodně se nejprve poptejte přátel, jestli někdo z nich nemá s poradcem zkušenosti. Osobní doporučení jsou vždycky lepší než reklamy. Sepište si seznam a zredukujte počet odborníků na tři až pět. Ty si proklepněte. Ne každý člověk vám může sednout. Přemýšlejte o výživovém poradci stejně, jako by to byl váš zubař nebo finanční poradce.

Připravte si doma základní otázky, na které chcete znát od svého budoucího poradce odpovědi. Jaké má vzdělání? Zkušenosti? Jak moc se vám bude věnovat a podle čeho je schopen vám sestavit jídelníček na míru nebo vám poradit? Chtějte vědět, jak s vámi bude komunikovat. Zda-li bude stačit email, nebo osobní schůzky. Výživový poradce by si k vám měl najít cestu, nejen jako odborník přes výživu, ale také jako člověk. Musí vědět, jak moc žijete ve stresu, co vaše stravování ovlivňuje.

Až absolvujete tuto debatu se všemi vyvolenými, rozhodněte se. Sami ucítíte, kdo vám byl nejbližší. Zlepšení nepřijde hned, ani když budete mít toho nejlepšího výživového poradce na světě. Musíte vydržet. Pokud jste mnoho let žili podle špatných stravovacích návyků, všechno se nespraví za měsíc. Vaše pocity zoufalství ale klidně konzultujte. Pokud je budete sdílet s poradcem, je vyšší pravděpodobnost, že vytrváte.
 

Máte výživového specialistu, se kterým jste spokojení? Dejte nám tip!

Autor: (nel)

Reklama, která pomáhá

 
 

Mohlo by vás zajímat


Jarní očista organismu už se blíží – zkuste ji letos i vy

Datum: 14.02.2014
Blíží se jaro a to je ten správný čas na očistu našeho těla. Po dlouhé zimě je v tomto období náš organismu nejlépe na detoxikaci nachystán. V zimě je naše tělo zatěžováno těžkými...
více...

Metabolismus, motor vašeho hubnutí

Datum: 02.01.2014
Zimní období je pro náš organismus velice náročným obdobím. Naše tělo bojuje s chladem, inverzí i s náporem nejrůznějších bacilů. Bohužel ale ani my svému tělu příliš nepomáháme, málo se...
více...

Diety, které vám mohou ublížit

Datum: 13.09.2013
Jsou oblíbené, vyhledávaní, hubnou podle nich celebrity a všude o nich neustále čteme. Světoznámé diety lákají svou jednoduchostí i zaručeným efektem. Jsou mezi nimi ale takové, kterými si...
více...