Domácí mazlíčci místo vztahů, aneb proč se jimi obklopujeme

1411624_91738913.jpg

Zdroj: (sxc.hu)

Někdo tvrdí, že nám nahrazují partnera, někdo zase, že nám umožňují ukojit své mocenské tužby. Ve skutečnosti jsou domácí mazlíčci tak trochu náplastí na pocit osamělosti. Každý máme vrozenou potřebu o někoho se starat. A když chybí partner, rodina, přátelé, zvíře může pomoct.

Reklama, která pomáhá

Zvířata mají jednu velkou výhodu. Ačkoliv potřebují, abychom se o ně starali, chtějí se pomazlit, potřebují nakrmit, vyrazit na procházku, nikdy se nehádají. Zvíře vás bere takového, jaký jste, a nemá potřebu vás měnit.

Divné zvíře, divný pán

Proč si jeden pořizuje nebezpečného dobrmana a druhý malé koťátko? Odborníci tvrdí, že výběr konkrétního zvířete závisí na naší povaze a charakteru osobnosti. Nebezpečná zvířata si často pořizují lidé, kteří mají rádi adrenalin. Chovat doma jedovatého hada nebo pumu v kleci, to je něco, co je vzrušuje. Druhou skupinou mohou být ti, kterým chybí pocit výjimečnosti. Jednoho dne zjistí, že v životě nic moc nedokázali a rozhodnou se pro nebezpečné zvíře, které jim ten pocit dá. Poslední skupina je nejpočetnější a bohužel také nejhorší. Jsou to ti, kteří se snaží sami působit nebezpečně a zvíře je pro ně jen nástrojem, jak toho docílit. Tito lidé vám pak do práce donesou pavouka, bojové plemeno psa nezvládají. Sami obvykle mají strach ze světa a snaží se působit neohroženě.

Zvířata si ale lidé často volí i podle toho, zda jsou extroverti, či introverti. Extrovertní povahy mají často v rodině psa, kdežto uzavření lidé dávají kočku. Mezi těmito domácími mazlíčky je totiž zásadní rozdíl. Zatímco pes je věrným společníkem, který člověka naprosto bezvýhradně miluje. Kočka je vděčná za krmení, ale tím to končí. Pokud nemá náladu, ani si vás nevšimne. Kočky jsou silné osobnosti a samotářská zvířata. Psi potřebují smečku, svou rodinu a silný pocit, že je má někdo rád. V tomto si jsou s člověkem hodně blízcí.

Pořídit si domácího mazlíčka doporučují psychologové i lékaři. Řada studií prokázala, že lidé, kteří žijí v domácnosti se zvířetem, mívají často lepší kondici a jsou zdravější. Stojí za tím samozřejmě nutnost chodit na procházky. Na druhou stranu zvíře dokáže i aktivovat citové vazby a v těle spouští stejné procesy, jaké by nastaly po užití antidepresiv. I proto se zvířata využívají při mnoha terapiích.

Autor: (nel)

Reklama, která pomáhá

 
 

Mohlo by vás zajímat


Jaké nádobí bychom měli používat?

Datum: 22.03.2015
Podařilo se vyvinout nádobí ze speciálních druhů oceli, které má mnoho vynikajících vlastností. Pokrmy při přípravě se jen minimálně připalují. Jenže z tohoto nádobí, které je vlastně ze...
více...

Udělejte si lékárničku z přírodních a domácích produktů

Datum: 11.09.2013
Některé potraviny, koření a suroviny, které máme běžně doma a používáme je na vaření, se dají použít i k léčení některých onemocnění. Jsou to, jak rostlinné léky, tak i věci, co...
více...

První pomoc při svědění s pomocí bylinek, domácích surovin a aromaterapie

Datum: 21.08.2013
Trápí vás kopřivka, vyrážka či nějaký kožní zánět? Tato kožní onemocnění s sebou nesou řadu nepříjemných pocitů a jedním z nich je neúprosné svědění. Poradíme vám, jak s tímto...
více...