Jak se dětem líbily knížky od vás? Kateřina Doležalová nám o tom napsala

nf-krtek.jpg

Sociální koordinátorka nadace Krtek z Dětské nemocnice v Brně má radost z další várky knih, které pro nemocné děti „naklikali“ naši příznivci. Popisuje, jak přírůstek do nemocniční knihovničky pomáhá malým pacientům zpříjemnit léčbu zákeřné nemoci. Držíme palce a děkujeme paní Doležalové za zprostředkování atmosféry, které určitě potěší všechny, kdo se na projektu podíleli.

Reklama, která pomáhá

Tento týden se opět nese ve znamení knih z projektu Dobrá věc, které pro klikání poskytlo internetové knihkupectví knihcentrum.cz

V záplavě tabletů a notebooků je to pro děti milé zpestření.

Maturant Petr sahá okamžitě po Hvězdných válkách a těší se, že si na chvilku odpočine od povinné četby.

Malý Rostík se pyšně narovná a na má slova, že mu bude maminka na dobrou noc číst Ušaté pohádky, protestuje, že on už přece čte sám.

Dvě děti, které jsou nově přijaty na Kliniku dětské onkologie, se dělí o
knihu plnou chemických pokusů a obrázkovou knížku.

Procházím ambulancí a nešťastný Jiřík si prohlíží píchanec na ručičce, přes slzy se snaží usmát, když mu ukazuji krásnou knížku se zvířátky na statku...objeví vysouvací prasátka a je po pláči. Konečně se nechá v klidu obléct a odjíždí s rodiči domů. U knihy se v autě prý krásně zabaví a cesta domů uteče jako nic.

Další knihy určené převážně pro dospívající slečny ještě čekají na Janu, Nikolu a Šárku, které nastupují tento týden k dalšímu bloku chemoterapie.

Děkujeme Vám za nápad podporovat naše dětské pacienty, děkujeme, že klikáte :)

S pozdravem

K. Doležalová

Autor: Mgr. Kateřina Doležalová, NF Krtek

Reklama, která pomáhá