Rokycanský Den země podruhé

Rokycanský Den Země podruhé.jpg

V pátek 11.května jsme se v rámci školního projektového týdne na téma „Máme rádi přírodu“ rozhodli se třídou využít nabídky pana Moulise ze Záchranné stanice živočichů Rokycany a projít s ním znovu oba břehy Padrťského potoka.

Reklama, která pomáhá

Brali jsme to původně spíše jako procházku, neboť před třemi týdny proběhla v Rokycanech a okolí velká uklízecí akce. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme odpadky nacházeli téměř na každém kroku. Plastové i skleněné lahve, sklo, kelímky a zejména plechovky od alkoholických nápojů a krabičky od cigaret.

„Náplavka“ je totiž oblíbeným prostorem pro místní omladinu, kterou nejspíše nějaká ochrana životního prostředí naprosto nezajímá. Jak zmínili někteří žáci: „Ještěže není velká voda, paní učitelko, to by ryby asi rády nebyly!“

Z procházky se tak stala bohulibá činnost, díky níž jsme sebrali dva po okraj naplněné pytle, které jsme samozřejmě vyhodili do kontajneru po cestě za odměnou – opejkačkou buřtů v areálu rokycanské bažantnice.

Moc děkujeme panu Moulisovi, že nás opět kontaktoval. Očividně jsme se zapsali jako dobří sběrači. A protože máme rádi nejen pečené špekáčky, ale i čisté okolí, budeme se těšit na další odpadkovou misi.

Autor: Za 6.A Lucie Popovičová, třídní učitelka

Reklama, která pomáhá