Skandinávské bezpečí pro naše děti (nejen) během letních cest

Image foto_BeSafe iZi Modular_05.jpg

Léto je časem cestování. Nejezdíme již jen za babičkami či s přáteli po krásách naší republiky, ale vydáváme se na delší trasy za poznáním a rekreací. A s námi samozřejmě i naše děti. Hodinové až dvouhodinové cesty se často změní na celodenní (celonoční) cestování. Právě v tomto čase zvýšeného pobytu v autě je vhodné se zamyslet nejen nad pohodlím, ale především nad bezpečností našich dětí.

Reklama, která pomáhá

Norská značka BeSafe si zakládá na bezpečnějším protisměrném cestování dětí, ideálně až do věku čtyř let. Autosedačky této značky se snadno používají, spolehlivě instalují, jsou pohodlné, ale především jsou synonymem bezpečí na cestách. Se zádržným systémem BeSafe Izi Modular, který se skládá z ISOFIXové báze a dvou různých autosedaček, zajistíme maximální bezpečí jak miminkům, tak i malým cestovatelům do věku cca 4 let. Když miminko vyroste z „vajíčka“, sedačku jednoduše vyndáme z báze a naklikneme místo ní větší pro batolata. Fakt, že se jedná také o designové krásné sedačky, potvrzuje ocenění Red Dot Design Award 2015, kterým se model BeSafe iZi Modular pyšní.

Malé děti jsou stavěné jinak než dospělí, mají v poměru k tělu velké hlavičky, ale záda a krční páteř ještě nejsou dostatečně vyvinuté. Jestliže je autosedačka připevněna proti směru jízdy, slouží zároveň jako ochranný štít, který absorbuje každý náraz. Kolizní testy ukázaly, že u autosedaček připevněných proti směru jízdy, je tlak na krk dítěte pětkrát nižší než u autosedaček poutaných po směru jízdy.

Systém BeSafe iZi Modular je kombinací praktičnosti, bezpečnosti a pohodlí – jak pro děti, tak i pro rodiče. Umožňuje na jednu „základnu“ zacvaknout jak vajíčko pro novorozená miminka, tak i větší autosedačku pro batolata, kterou lze rovněž použít po i proti směru jízdy. Jedna ISOFIXová báze nám tak vydrží pro děti od narození až do cca 4 let věku dítěte.

BÁZE BESAFE IZI MODULAR – JEDNA ZÁKLADNA PRO DVĚ SEDAČKY

Báze se instaluje na systém ISOFIX, který je již standardem nových vozů. Nemusíme se bát chybného nasazení – o tom, že máme sedačku nasazenou správně, nás ujistí jak barevné, tak i zvukové indikátory. Základna disponuje příjemným polohováním a nastavitelným prostorem pro nožičky rostoucího dítěte. Při přenosu báze do jiného auta se ISOFIXové uchycení uvolní jediným pohybem.


AUTOSEDAČKA BESAFE IZI GO MODULAR I-SIZE – STAČÍ JEN KLIKNOUT A JET

Autosedačka typu vajíčko pro novorozená miminka (cca 0 – 12 měsíců) s certifikací dle UN r129 (i-Size) se instaluje proti směru jízdy na ISOFIXovou bázi nebo pomocí tříbodového pásu automobilu. Propracované polstrování má na bočnicích magnety, které „přidrží“ pětibodové pásy autosedačky stranou, aby nepřekážely při usazování a vyndávání miminka. Velkou stříšku, která je odvětrávaná a má ochranu proti slunečnímu záření UPF 50+, oceníme jak v autě, tak i venku. Přenášení miminka v autosedačce zpříjemní ergonomická rukojeť. Autosedačku lze nasadit na celou řadu homologovaných kočárků.


AUTOSEDAČKA BESAFE IZI MODULAR I-SIZE ROSTE S NAŠIMI DĚTMI

Jakmile miminko vyroste z vajíčka, stačí na stejnou ISOFIXovou bázi nacvaknout navazující model, který v souladu s nařízením UN r129 (i-Size) odpovídá věku cca 6 měsíců až 4 roky. Celý set je navržen tak, aby se vešel i do menších vozů. Báze s patentovanou úpravou prostoru pro nožičky zpříjemní cestování rostoucích dětí. Sedačku lze nastavit do několika poloh vhodných pro odpočinek i spaní. Integrovanou opěrku hlavy a bezpečnostní pásy vyladíte jednoduše a jedním tahem. Přestože BeSafe doporučuje vozit děti proti směru jízdy co možná nejdéle, model iZi Modular i-Size můžete instalovat také do polohy po směru jízdy.

Orientační prodejní cena setu BeSafe iZi Modular je 23.100 Kč. K výběru je 6 barevných variant u obou typů autosedaček.

Zboží je možné pořídit také jednotlivě:

  • Autosedačka BeSafe iZi Go Modular i-Size – orientační cena 5.870 Kč
  • Autosedačka BeSafe iZi Modular i-Size – orientační cena 10.440 Kč
  • Báze iZi Modular – orientační cena 6.790 Kč

Pro více informací navštivte www.autosedacky-besafe.cz, www.babypoint.eu nebo FB.

Autor: Linda Maletínská

Reklama, která pomáhá