Výherní knížka Talismanka Stříbrná tůň dorazila do dětského domova ve Vizovicích

vizovice.jpg

Zdroj: (ddzsvizovice.cz)

Na stránkách DobráVěc.cz proběhla soutěž jejímž vítězem, respektive vítězkou, se stala Radka Safínová, která si přála vyhranou knihu odeslat dítěti v některém z dětských domovů.

Reklama, která pomáhá

Soutěž probíhala ve spolupráci s knihkupectvím knihcentrum.cz s paní Zuzanou Roubíčkovou. A princip byl jednoduchý, vaším úkolem bylo napsat do komentářů, co vám na našich stránkách chybí a hlavně, komu byste chtěli nejvíce pomáhat. Příspěvek, který měl nejvíce lajků a sdílení dohromady v den, kdy se naklikala celá částka knihy, tak dostal knihu Talismanka Stříbrná tůň a zároveň rozhodl, do jaké neziskové organizace máme odeslat knihu Talismanky Dračí pomsta. Výherkyní se stala slečna Radka Safínová a ta rozhodla poslat jednu knihu do dětského domova blízko Zlína a druhou do útulku s názvem Srdcem pro kočky o.s.

Kniha byla předaná Vendulce. Podle slov paní Zdeny Zámečníkové, Vendulce kniha udělala radost, protože s tím nepočítala. Vendulka žije v dětském domově v rodinné skupině.

Dětský domov má dvě rodinné skupiny dětí. Život dětí je přizpůsoben životu v rodině. V jedné rodinné skupině je maximálně 8 dětí a účastní se všeho.

Od nakupování, přípravy jídel, vaření, uklízení, praní, žehlení, hospodaření s penězi, prostě běžného chodu domácnosti.

U dětí se nestřídá personál, ale mají své stále tety. Díky tomu se mezi nimi tvoří hlubší pouto a vztahy. Tety s dětmi často jezdí na různé rekreační pobyty, účastní se různých kulturních a sportovních akcí.

Zkrátka, snaží se jim tímto nahradit rodinu. Do dětského domova jsou přijímány děti a mládež od 3 – 18 let, maximálně do doby ukončení přípravy na budoucí povolání.

Pokud byste chtěli dětem čímkoli pomoci zde je kontaktčíslo účtu 1411464349/0800, variabilní symbol 777.

Autor: (red)

Reklama, která pomáhá

 
 

Mohlo by vás zajímat


Vyrobte netradiční dárek pro vaše blízké

Datum: 17.11.2016
Vánoce jsou za dveřmi a Vám stále chybí pár drobností pro své blízké. Zkuste si vyrobit mýdlo. Budete mít netradiční dárek, který ale jistě potěší. A proč mýdlo nekoupit? Průmyslově...
více...

Touží vaše díte na Vánoce po živém dárku?

Datum: 16.11.2016
Vánoce se nezadržitelně blíží a spousta rodičů uvažuje o živém dárku pod stromeček. Jste zodpovědnými rodiči a snažíte se vést k zodpovědnosti i své děti, ale pak přijdou Vánoce...
více...

Vánoční perníčky

Datum: 14.11.2016
I když není na žádné jiné cukroví čas, na perníčky si ho vždycky udělám. Díky nim dostane byt takovou tu typickou vůni, která se rozplyne po celém domě. S perníčkama pro mne Vánoce...
více...