Vztek musí ven, shodují se lékaři

1192051_scream.jpg

Zdroj: sxc.hu

Každý člověk je jiný a každý se vyrovnává s nahromaděným vztekem zcela odlišně. Ptáte se, proč někdo při první příležitosti vybuchne a jiný nad problémem flegmaticky mávne rukou? Podle odborníků je vše zapsáno v našem temperamentu.

Reklama, která pomáhá

Lidský temperament určuje, jak se v určitých situacích zachováme. A pokud si myslíte, že se dá naše reakce ovlivnit výchovou nebo časem, jste na omylu. Temperament je totiž vrozený a po celý život neměnný. Z flegmatika tak nikdy nebude nervák a zase naopak. To ovšem neznamená, že by lidé se svým vztekem neměli pracovat.

Lékaři tvrdí, že je podstatné vědět, proč vztek přichází a jak se vnitřně cítíme. Zda-li jsme ukřivdění, podvedení. Právě tyto pocity jsou totiž obvykle spouštěčem vzteku. Jakmile vypozorujeme určité opakování, jakési schéma našeho chování, můžeme příště výbuchu vzteku předejít a neubližovat tak blízkým.

Kdo se vzteká nejčastěji

Výzkum na univerzitě ve Wisconsinu odhalili, že se častěji hněvají lidé se sklony k narcismu. Lidé, kteří jsou ambiciózní, soutěživí a i ti, kteří mají nízkou frustrační toleranci a nechají se snadno něčím vyprovokovat k útoku. Narcis nesnáší, když někdo napadne jeho dokonalost, soutěživý člověk zase nenávidí prohru.

Ve všech těchto případech se ale vztek musí z organismu „vypustit“. Nervózní člověk na pokraji svého výbuchu má totiž zvýšenou srdeční frekvenci a potřebuje se uklidnit. Někdy může pomoct procházka, jindy káva nebo něco dobré jídlo. Jedno by se však vzteklouni měli podle odborníků naučit – omlouvat se.

Autor: (Nel)

Reklama, která pomáhá

 
 

Mohlo by vás zajímat


Chřipka nebo angína - Umíte je od sebe rozeznat?

Datum: 21.01.2017
Kape Vám z nosu, kašlete, bolí Vás celé tělo? Jak poznáte od obyčejného nachlazení chřipku nebo angínu? Chřipka Způsobují ji chřipkové viry, které se každý rok mění, čili mutují....
více...

Jak se dá prokázat, který typ stravování je zdravější než jiný? Mohou mít lékaři v tomto poslední slovo?

Datum: 08.07.2015
Lékaři mají u pacientů nesmírnou autoritu. Jejich slovo je pro mnoho pacientů téměř svaté. Mnozí lidé nad radami, jak zdravě žít, pouze mávnou rukou. Když však totéž slyší při návštěvě...
více...

Vitamín D chrání před myomy

Datum: 07.07.2015
Další dobrá zpráva o vitamínu D. Mít ho v těle dostatek se skutečně vyplatí. Potvrdily to výsledky velké studie, kterou realizovali vědci z National Institute of Environmental Health Sciences...
více...